Pobrania na Shopify - konfiguracja krok po kroku

Patryk Jakubik, Założyciel Tale Commerce, Ekspert Shopify

Pobrania na Shopify - konfiguracja krok po kroku

Przed dłuższy czas nie było możliwości sensownej konfiguracji pobrań na Shopify. Na szczęście sprawy uległy zmianie. Dziś możemy rozwiązać problem pobrań na wszystkich planach dzięki skorzystaniu z aplikacji opartych o Shopify Functions.

Oto krok po kroku jak to zrobić.

Zacznij od utworzenia metod dostawy z dopiskiem “pobranie” i podwyższeniem ceny.

Następnie utwórz metodę płatności o nazwie “Płatność za pobraniem”

W kolejnym kroku zainstaluj aplikację, którą pozwala na manipulację metodami płatności w sklepie. Sprawdziliśmy kilka aplikacji i polecamy:

Każda z tych aplikacji pozwala na tworzenie warunków, które decydują o tym, które metody płatności są dostępne dla klienta.

Sprawdzony warunek dla obsługi pobrań to:

  • Jeżeli nazwa wybranej metody dostawy zawiera słowo “pobranie” - ukryj wszystkie metody płatności, za wyjątkiem “Płatność za pobraniem”.
  • W przeciwnym wypadku: ukryj metodę płatności “Płatność za pobraniem”.

Po zastosowaniu powyższych kroków, klient wybierając metodę dostawy ze słowem “pobranie” w nazwie, zobaczy tylko jedną metodę płatności - “Płatność za pobraniem”. W przypadku wyboru innej metody dostawy, klient zobaczy wszystkie dostępne metody płatności, za wyjątkiem płatności za pobraniem.

Uwaga: Jeżeli oferujesz w swoim sklepie tzw. Accelerated checkouts jak np. Apple Pay lub Google Pay, klienci nadal będą mogli wybrać dostawę za pobraniem i zapłacić kartą z góry.

Więcej artykułów

Kulisy migracji sklepu Noski Noski z Shopera na Shopify Plus

Dla postronnego obserwatora wyglądało to tak, jakby firma Noski Noski w 5 minut zmieniła platformę z Shoper Premium na Shopify Plus.

Czytaj dalej

Paczkomaty InPost - Pierwsza polska aplikacja w Shopify App Store

Rok 2020 był rokiem InPostu. Paczkomaty to ulubiona forma dostawy. Dzięki aplikacji Paczkomaty InPost - dostępna także na Shopify.

Czytaj dalej